Jak dbać o rozwój fizyczno-psychologiczny dziecka?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zadbać o prawidłowy rozwój fizyczno-psychologiczny dziecka, musisz wiedzieć, na co zwracać uwagę – nie tylko w codziennym kontakcie z maluchem, ale także przy zakupie zabawek, wyborze książek i pomocy naukowych. Tylko, na co w sumie zwrócić uwagę? Informacji w sieci jest wiele, dobre rady przychodzą z każdej strony. Nic dziwnego, że młodej mamie łatwo pogubić się w natłoku nowej wiedzy. Doradzamy, na czym warto się skupić w trosce o prawidłowy rozwój dziecka. 

Zabawa w grupie

To niezwykle ważne, żeby pozwolić swojemu dziecku na kontakt z rówieśnikami i zapewnić mu odrobinę swobody, która pomoże mu rozwinąć niezależność. Dobrym pomysłem są zajęcia sportowe dla dzieci, łączące przyjemne z pożytecznym. Zadbasz o rozwój społeczny swoich maluchów, jednocześnie dbając o ich zdrowie rozwój fizyczny. Zajęcia pod opieką profesjonalnego instruktora to gwarancja niezapomnianej zabawy przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Nie musisz obawiać się, że Twojemu dziecku stanie się krzywda, chociaż pozwolisz mu na zasmakowanie niezależności. Zabawa w grupie rówieśników ma znaczący wpływ na rozwój dziecka i na to, jak będzie sobie radziło w dorosłym życiu. W połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi zagwarantuje lepsze zdrowie i dobrą kondycję. Według specjalistów każdy maluch potrzebuje przynajmniej trzy godziny ruchu dziennie. Nie zapominaj o tym, kiedy planujesz swojemu dziecku dzień – a jeżeli w domu masz małą marudę, dołącz do niego! Kontakt z rodzicem również jest dla dziecka niezwykle ważny.

Wspólna aktywność fizyczna

Dbając o rozwój fizyczny swojego dziecka, nie musisz zapisywać go na zajęcia z instruktorem. To bez wątpienia urozmaicenie dnia malucha i duże ułatwienie dla rodziców, ale równie dobrym rozwiązaniem będą wspólne spacery, wyjścia na plac zabaw i wycieczki rowerowe. Marudy i złośnicy rozładują swoją energię podczas aktywności fizycznej, a układanie malucha do snu przestanie być wieczną batalią – Twoja pociecha sama padnie ze zmęczenia po powrocie do domu. Odpowiednia dawka ruchu gwarantuje także pozbycie się nagromadzonego w małym człowieku napięcia, a to oznacza uśmiech na buzi Twojego dziecka.

Nauka języka obcego

Nauka języka obcego przez dzieci to o wiele więcej niż lepsze wyniki w szkole i ułatwienie komunikacji w dorosłym życiu. Według badań, ucząc się obcego języka, Twój maluch poprawia swoją koncentrację oraz zdolność zapamiętywania, a jego mózg rozwija się lepiej niż przy każdej innej aktywności intelektualnej. Dzieci poszerzają swoje horyzonty, otwierają się na świat i odkrywają nowe kultury. W dodatku do ukończenia siódmego roku życia nauka języka obcego przychodzi człowiekowi o wiele łatwiej, dlatego dobrze wykorzystać ten czas i zapisać swoją pociechę na dodatkowe zajęcia. Szkoły językowe, takie jak http://www.englishbestway.pl/, zawierają specjalną ofertę kursów skierowaną do najmłodszych adeptów języka obcego.

Malowanie

Warto uczyć swojego malucha, jak trzymać w ręku kredkę, flamaster czy pędzel. Dzisiaj może wyrazić się poprzez rysunek, a za kilka lat znacznie ułatwi mu to naukę pisania. Dzieciom zainteresowanym rysowaniem lepiej przychodzi sięgnięcie po ołówek czy długopis i rozpoczęcie swojej przygody z literami. I chociaż każdy przejaw artystycznej twórczości Twojej pociechy wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, na szczególną uwagę zasługują kolorowanki. Wpływają korzystnie na koncentrację i, co zaskakujące, także na kreatywność. Ciekawym podejściem do tematu kolorowanek wyróżnia się sklep internetowy Idejka. Oferuje on szeroki asortyment arkuszy do malowania po cyfrach. To lekcja cierpliwości dla Twojego smyka, która zaprocentuje w przyszłości.

Przeczytaj też: Chcesz aby dziecko podzielało twoją miłość do czytania? Podpowiemy, jak do tego doprowadzić

Zdjęcie główne: Ramin Talebi/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt rehabilitacyjny można wynająć w Warszawie?
Jaki sprzęt rehabilitacyjny można wynająć w Warszawie?
Warszawa, jako jedno z największych miast w Polsce, oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o wynajem sprzętu rehabilitacyjnego. Zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, wypożyczalnie oferują wiele różnych urządzeń, które pomogą w procesie rehabilitacji i poprawią jakość życia osób z różnego rodzaju schorzeniami.
Smacznie, zdrowo, nietypowo – najlepsze techniki gotowania w domu
Smacznie, zdrowo, nietypowo – najlepsze techniki gotowania w domu
Coraz więcej osób zaczyna przykładać wagę do swojej diety i świadomie wybierać jej składniki.
Pluszaki i ich zastosowanie w terapii – jak pomagają osobom z chorobami i niepełnosprawnościami
Pluszaki i ich zastosowanie w terapii – jak pomagają osobom z chorobami i niepełnosprawnościami
luszaki to miękkie zabawki, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Oprócz ich funkcji estetycznej i emocjonalnej, pluszaki mają również zastosowanie w terapii. W tym artykule omówimy, jak pluszaki pomagają osobom z chorobami i niepełnosprawnościami.
Ostatnie wpisy