3 nawyki żywieniowe, które warto wcielić w życie w 2021 roku!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy rok przynosi ze sobą nowe wyzwania, również te dotyczące zdrowej diety. Zobacz, jakie nawyki żywieniowe powinny znaleźć się na liście twoich postanowień noworocznych. Niech będzie to pierwszy krok nie tylko do lepszego samopoczucia, ale również wymarzonej sylwetki.

Szklanka wody na “dzień dobry”!

Co powiesz na rozpoczęcie dnia od szklanki wody niegazowanej z dodatkiem soku z cytryny? Taki napój nie tylko doskonale orzeźwia i jest źródłem witaminy C, ale również znakomicie wpływa na metabolizm, przyspiesza trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Już po 2 tygodniach regularnego stosowania będziesz mogła zobaczyć pierwsze efekty, takie jak bardziej promienna skóra, więcej energii do działania oraz uczucie lekkości.

Daria Sheytsova/Pexels

Regularne spożywanie posiłków

W natłoku różnych spraw i obowiązków czesto zapominamy o regularnym jedzeniu, które ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego metabolizmu. Zdarza ci się zapomnieć o śniadaniu, a pierwszy posiłek zjeść dopiero w porze obiadowej? Początek nowego roku to najlepszy czas, aby wprowadzić również zmiany w swoim żywieniowym harmonogramie. Według zasad zdrowego odżywania kluczem do dobrego samopoczucia jest spożywanie w ciągu dnia od 4 do 5 posiłków, zachowując między nimi 3-4 godzinne odstępy, przy czym po kolację należy sięgać nie później niż 2 godziny przed zaśnięciem.

Koniec z jedzeniem w biegu!

Spożywanie posiłków bezrefleksyjnie, w pośpiechu z pewnością nie jest sprzymierzeńcem pięknej sylwetki. Według mieszkańców japońskiej wyspy Okinawa sekret ich długowieczności tkwi m.in. właśnie w sposobie odżywiania, które ma nie tylko służyć szybkiemu zaspokojeniu apetytu, ale przede wszystkim być źródłem radości. Zacznij więc w nowym roku celebrować wszystkie posiłki, jeść je powoli w spokoju, rozkoszując się ich smakiem i zapachem. Pomoże ci to uniknąć uczucia przejedzenia i wpłynie pozytywnie na twój układ pokarmowy.

Fot. Andrea Piacquadi/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania wzroku wykonuje optometrysta?
Jakie badania wzroku wykonuje optometrysta?
Optometrysta to specjalista zajmujący się badaniem wzroku i diagnozowaniem problemów związanych z układem wzrokowym. Podczas wizyty u optometrysty pacjenci są poddawani różnym badaniom, które pomagają określić jak dobrze funkcjonuje ich wzrok oraz czy istnieją jakieś problemy związane z ich układem wzrokowym. Poniżej przedstawione są najczęściej wykonywane badania przez optometrystów.
Wykorzystanie probówek w nowoczesnych badaniach laboratoryjnych
Wykorzystanie probówek w nowoczesnych badaniach laboratoryjnych
W dzisiejszych czasach badania laboratoryjne odgrywają kluczową rolę w dziedzinie medycyny, biologii, chemii i wielu innych dziedzinach nauki. Aby przeprowadzać skuteczne i precyzyjne analizy, konieczne jest stosowanie odpowiednich narzędzi i sprzętu.
Jakie są typy zaburzeń osobowości?
Jakie są typy zaburzeń osobowości?
Zaburzenia osobowości to różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, które dotykają około 10% populacji. Charakteryzują się one stałymi wzorcami myślenia, emocji i zachowań, które są odmienne od normy społecznej i powodują problemy w codziennym funkcjonowaniu.
Ostatnie wpisy