Pomysły na wiosenne aktywności na świeżym powietrzu dla całej rodziny!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna to czas, kiedy wreszcie po długich miesiącach zimy robi się cieplej, a samo przebywanie na dworze jest czystą przyjemnością. Czasem jednak nie wiadomo, czym moglibyśmy się zająć i jak przyjemnie spędzić czas w gronie rodziny. Oto krótka lista podpowiedzi na różnego rodzaju zajęcia na świeżym powietrzu dla dużych i małych! 

Nie wszystkie wiosenne aktywności muszą być związane ze sportem, tak jak mogłoby się wydawać, choć faktycznie ta pora roku zwykle kojarzy nam się z powrotem do aktywności fizycznej. Przede wszystkim chodzi jednak o to, by fajnie spędzić czas w rodzinnym gronie i nie cierpieć na nudę. Jak to zrobić? 

Spacer poszukiwaczy 

Jeśli nie kręcą Was biegi i intensywne przeprawy możecie wybrać się na spokojny spacer pełen przygód. Możecie pójść do lasu, nad jezioro czy do pobliskiego sadu. Weźcie ze sobą lornetkę, lupę, aparat czy inne przyrządy, które pomogą Wam śledzić otoczenie i zachodzące w nim zmiany. To świetna zabawa dla dzieci, przy której nawet nie zauważycie, kiedy wykonacie swój dzienny limit kroków. Spacer to także doskonała okazja na dotlenienie się, a podczas poszukiwań z pewnością zrobicie kilka skłonów i skrętów, które zastąpią domową gimnastykę.

Wycieczki rowerowe

Oczywiście, jeśli przez całą zimą tęskniliście za swoimi rowerami, wiosna to doskonała pora, by wyciągnąć je z garażu czy z piwnicy i wybrać się na rajd. Na początku zalecamy krótkie i proste trasy, z czasem można zwiększyć ich intensywność. Zanim to jednak nastąpi, pamiętajcie o dokładnym przeglądzie sprzętu. Dla poprawy bezpieczeństwa nie zapominajcie również o kaskach.

Piknik lub ognisko

To przyjemny i pyszny sposób na wspólne spędzanie czasu. Oprócz siedzenia przy ognisku czy na kocyku dochodzi również wspólne stworzenie przekąsek i przygotowania, takie jak chociażby poszukiwania patyków i kijków do pieczenia kiełbasy. Kiedy już będziecie razem, możecie zagrać wspólnie w gry karciane, planszówki, badmintona czy puszczać latawce. Przy każdej z tych rozrywek zabawy będzie co niemiara.

Sesja zdjęciowa w plenerze

To nie tylko zabawny, ale i przydatny pomysł na rodzinne spędzanie czasu na dworze. Na początku czekają Was przygotowania: wybór strojów, akcesoriów, miejsca (w tym celu możemy na przykład tydzień czy dwa tygodnie wcześniej zorganizować wycieczkę rowerową po okolicy), a później wspólny czas w plenerze. To niecodzienny sposób na integrację rodzinną, miejsce na wygłupy i robienie głupich min do aparatu, buziaki i przytulanie. Dzieci i Wy będziecie mogli czuć się jak prawdziwi modele. A efekty, czyli zdjęcia całego przedsięwzięcia, zostaną z Wami na długo jako pamiątka w rodzinnym albumie.

Zabawy z dawnych lat 

Wiosna to także dobra pora na przypomnienie sobie zabaw z Waszej młodości, których możecie nauczyć swoje pociechy – mogą nie wiedzieć, jak wygląda gra w klasy, wojnę, skakanie w gumę czy raz, dwa, trzy baba-jaga patrzy! Wraz ze swoimi rodzicami będziecie mogli odbyć podróż sentymentalną do dziecięcych lat, a maluchy przełamią nudę, poznają nowe zabawy i aktywnie spędzą czas. Czy to nie jest pomysł idealny na aktywność dla całej rodziny na świeżym powietrzu?

Zdj. główne: sabinevanerp/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jaki czas należy udać się na badanie wzroku
Co jaki czas należy udać się na badanie wzroku
Regularne badania wzroku są kluczowe dla utrzymania dobrego zdrowia oczu i zapobiegania chorobom oczu. Niezależnie od wieku, każdy powinien regularnie kontrolować stan swojego wzroku.
Poznaj najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową
Poznaj najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową
Budowanie klatki piersiowej jest jednym z najważniejszych celów dla wielu osób trenujących siłowo. Klatka piersiowa jest widocznym obszarem mięśniowym w ciele i stanowi punkt centralny dla wizerunku. Istnieją wiele ćwiczeń, które mogą pomóc w budowaniu klatki piersiowej, ale najlepsze wyniki można osiągnąć poprzez łączenie różnych ćwiczeń, aby zapewnić kompleksowe podejście do treningu.
Rehabilitacja dla dzieci z zastosowaniem klocków piankowych
Rehabilitacja dla dzieci z zastosowaniem klocków piankowych
Klocki piankowe — innowacyjne narzędzie rehabilitacyjne dla dzieci. Odkryj, jak wspierają rozwój motoryczny i poznawczy.
Ostatnie wpisy